Ewers Retrieverben, tyggeben, tynde

kr. 75,00

Store Tyggepinde til store voksne hunde
Pose med 20 stk tyggepinde hvid
400 gram
100 % oksehud

Varenummer: 7863791 Kategori:

Lækre godbider til din hund

Tyggeben lavet af kogt oksehud. Brug disse tyggepinde som til hunde imellem måltider.
Disse tyggeben er ekstra tynde og derfor milde mod maven.

Ewers Retrieverben, hvid:

Tyggepinde / Retrieverben af kogt råhud .

Sammensætning:
Tørret hud fra okse 100 %
Ingen tilsætningsstoffer
Ca. 12,5 cm
Pose med 20 stk

Analytiske bestanddele i Ewers Retrieverben:

  • Råprotein: 85,7 %
  • Råfedt: 0,1 %
  • Træstof: 0,6 %
  • Råaske: 2,5 %
  • Vand: 11,4 %

Dette produkt er til hunde fra 12 mdr. og ældre.

Hvorfor give godbidder til din hund?

Det er godt at give hunde godbidder for at træne, belønne, pleje og styrke båndet med ejeren. Godbidder fungerer som et effektivt redskab i hundetræning ved at motivere hunden til at udføre rigtige handlinger, men kan også bruges til at give hunden tryghed, mental stimulering gennem tygning, eller til at støtte dens mundhygiejne og generelle sundhed, alt efter godbiddens type og formål. En lækker snack og godbid bliver træning, aktivering og opdragelse nemmere for dig og sjovere for din hund.

Hold øje med hunden

Må ikke erstatte et måltid eller dele af et måltid. Giv ikke for store mængder. Hold altid opsyn med din hund når den får tyggeben eller snacks og sikre dig at den altid har tilgang til friskt vand.

Dette produkt er til hunde fra 12 mdr. og ældre

Mangler du andet til din hund?

Hos EwersLandbutik har vi et stort udvalg til din hund.  Landbutikken har både til store og små hunde, unge og gamle. Vi har alt lige fra foder til legetøj og meget andet, Se hele udvalget her: Foder, snacks og legetøj til hunde – KLIK her

Rul til toppen